ZAPRASZAMY do spinPLACE - JESTEŚMY JUŻ OTWARCI!

Drogie Studentki, Drodzy Studenci, Drogie Osoby Studenckie - we wtorek 27 lutego 2024 roku odbyło się oficjalne otwarcie centrum kreatywności i coworkingu spinPLACE, którego siedziba znajduje się w Katowicach przy ulicy Bankowej 5. Zapraszamy Was do korzystania z ogólnodostępnych przestrzeni, w których możecie popracować indywidualnie lub grupowo!

CO? – spinPLACE – centrum kreatywności i coworkingu
GDZIE? -  ul. Bankowa 5, 40-007 Katowice

O spinPLACE
Centrum jest miejscem dostępnym dla całej społeczności akademickiej i jej otoczenia. Przestrzeń jest miejscem animowania projektów studenckich, wspólnej pracy nad zadaniami grupowymi, miejscem do indywidualnej pracy. To także przestrzeń  umożliwiająca korzystanie między innymi z przestrzeni networkingowych, konferencyjnych, a także miejsc spotkań pozwalających na organizację różnego rodzaju wydarzeń: wykładów, szkoleń, warsztatów i różnorodnych inicjatyw.

Do Waszej dyspozycji pozostają przestrzenie ogólnodostępne jak Cafe Operacyjna na poziomie 0, jak i Rawa Klub na poziomie 4.

Informacje o tej przestrzeni znajdziecie na stronie https://spinplace.us.edu.pl/.

INICJATYWY spinPLACE

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­R&D FUSE
Swoboda organizowania spotkań i wspólnej pracy nad zadaniami grupowymi, problemami projektowymi, koncepcjami, aktualnymi zagadnieniami kierowana głównie do studenckich kół naukowych i nieformalnych grup zainteresowań. Prace będą realizowane w sposób nieskrępowany i niekierowany lub pod nadzorem czy też w konsultacji z obecnymi na miejscu trenerami i instruktorami.

W ramach inicjatywy organizowane będą cykliczne warsztaty z: modelowania biznesowego, Service Design – Projektowania Usług Publicznych, Design Thinking – Projektowania Produktów oraz z zakresu wyceny własności intelektualnej i prawnej na potrzeby transferu technologii.

SILESIA DESIGN SCHOOL
Filar spinPLACE poświęcony teorii i praktyce projektowania usług, produktów oraz inicjatyw społecznych z uwzględnieniem potrzeb użytkownika końcowego lub grupy użytkowników i obywateli tzw. design thinkingu.

Silesia Design School obejmuje wsparcie współpracy pomiędzy jednostkami naukowymi a przedsiębiorcami w zakresie innowacji i transferu technologii oraz w wypracowywaniu konkretnych efektów wdrożeniowych. Realizacja tych celów będzie mieć miejsce poprzez bank wyzwań społecznych oraz cykliczne spotkania w formule science to business.

START-UPS MILL
Wsparcie dla świeżo założonych biznesów lub inicjatyw tuż przed prawną formalizacją działalności gospodarczej,  oraz opieką nad nimi w pierwszym okresie działalności. Obejmuje wsparcie marketingowe, handlowe, prawnicze, projektowe techniczne itp. oraz zaangażowanie mentorów, ekspertów biznesowych, aniołów biznesu i inwestorów angażujących się w rozwój najlepszych start-upów w zamian za prawa do udziałów. Start-ups mill to przede wszystkim spotkania tematyczne w formule hybrydowej – Mentor Club mające na celu podniesienie poziomu wiedzy w zakresie przedsiębiorczości oraz procesu ochrony własności intelektualnej.

SPIN BUSINESS ACCELERATOR
Wiązka działań poświęcona kreowaniu i wsparciu projektów  dążących do opracowania i  wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów, usług i technologii oraz łączeniu popytu i podaży między sektorem biznesu a nauką w sposób, aby realizowane badania odpowiadały na bieżące i realne wyzwania przedsiębiorców. Na inicjatywę składają się: Szkoła przedsiębiorczości i projektowania oraz punkt konsultacyjny przedsiębiorczości akademickiej, mające na celu stworzenie przyjaznego środowiska do pierwszego kontaktu na płaszczyźnie nauka-biznes, podnoszenie kompetencji, stworzenie możliwości stworzenia pierwszego portfolio zaprojektowanych rozwiązań dla realnie istniejącej firmy.

PRZESTRZENIE OGÓLNODOSTĘPNE
Do Waszej dyspozycji pozostają przestrzenie ogólnodostępne, które z pewnością będą służyć Waszym celom!

Cafe Operacyjna:

Rawa Klub (poddasze):

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)