Zostań wolontariuszem w MOPS Sosnowiec

Chciałbyś zaangażować się w pomoc dzieciom i młodzieży poprzez naukę i zabawę? Zdobyć doświadczenie w organizacji akcji promocyjnych i obsługi projektów socjalnych? Zostań wolontariuszem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu i zdobądź cenne doświadczenie!

CO? – nabór na wolontariat w MOPS Sosnowiec
APLIKACJA DO? – cały rok

O WOLONTARIACIE
W ramach wolontariatu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sosnowcu uczestnik może zaangażować się w jeden wybrany projekt:

1. Wolontariusz „Praktykant z pasją” - to osoba, która dzieli się z dziećmi i osobami starszymi swoimi pasjami podczas prowadzenia zajęć np. plastycznych, muzycznych, pomaga w codziennej pracy personelu Dziennego Domu Pomocy, pracowników socjalnych, animatorów.

2. Wolontariusz „Korepetytor” - to osoba, która pomaga dzieciom i młodzieży w odrabianiu lekcji oraz w nadrabianiu zaległości w nauce. Pracuje zwykle z jednym, czasem z kilkoma dziećmi.

3. Wolontariusz „Do zadań specjalnych” - to osoba do pomocy przy bardzo konkretnych działaniach.

4. Wolontariusz „Do akcji charytatywnych, promocyjnych i obsługi projektów socjalnych” - to osoba, która chciałaby pomagać okazjonalnie, czująca się dobrze w grupie, nie boi się kontaktów z większą ilością ludzi.

5. Wolontariusz „Do pomocy w pracach administracyjno-biurowych na rzecz wolontariatu” - to osoba, która chce pomóc, ale nie bezpośrednio pracując z dziećmi czy osobami starszymi

Wolontariuszem mogą być osoby pełnoletnie (uczące się, pracujące lub pozostające bez zatrudnienia) oraz osoby, które ukończyły 16 lat i mają zgodę rodziców bądź opiekunów na świadczenie usług wolontarystycznych.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 500 536 369 lub mailowo: wolontariat@mopssosnowiec.pl.

Więcej informacji znajduje się na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 3.7 (3 votes)