Zwycięzca Konkursu na innowacyjną pracę dyplomową wybrany!

9 stycznia 2014 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom II edycji Konkursu na najlepszą pracę dyplomową poszukującą innowacyjnych rozwiązań.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszej pracy dyplomowej (licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej), proponującej innowacyjne rozwiązanie w jednym z obszarów tematycznych priorytetowych dla gospodarki. Inspiracją dla określenia obszarów był Program Rozwoju Technologii Województwa Śląskiego na lata 2010-2020.

W II edycji konkursu od czerwca do października 2013 r. zgłoszone zostały prace dyplomowe z obszarów: nanotechnologii i/lub nanomateriałów, technologii dla produkcji i/lub przetwarzania materiałów, technologii medycznych.

Decyzją Komisji Konkursowej I miejsce oraz najwyższą ocenę otrzymała praca Pani Jolanty Konieczkowskiej z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego pt. "Poliimidy fotochromowe – wpływ sposobu przyłączania chromoforu w fotonice i optoelektronice".

Laureaci pozostałych nagrodzonych miejsc:

• II miejsce: Marzena Szczepkowska - Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach; Praca: "Wpływ warunków spiekania na efekt pamięci kształtu w stopach NiTiCo wytworzonych metalurgią proszków"
  • III miejsce: Weronika Rudkiewicz - Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach; Praca: "Technologia otrzymywania i właściwości ceramiki PLZT: Ln+3 syntezowanej metodą gel-combustion"
  • IV miejsce: Patrycja Osak - Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach; Praca: "Korozja wżerowa drutu ortodontycznego ze stopu Fe-Cr-Ni typu Remanium"
  • V miejsce: Olga Kędzia - Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach; Praca: "Modelowanie stopnia porowatości powierzchni implantów"
  • VI miejsce: Agnieszka Serwach - Wydział Biologii i Ochrony Środowiska; Praca: "Biotechnologiczny twór inżynierii tkankowej w zastosowaniu medycyny regeneracyjnej"
  • VII miejsce: Mateusz Starczewski - Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach; Praca: "Badanie kompensacyjnych czujników oddechu".

Fotografia przedstawia Laureatów obecnych na Uroczystości (od lewej): Jolanta Konieczkowska, Marzena Szczepkowska, Weronika Rudkiewicz, Patrycja Osak, Agnieszka Serwach.

W uroczystości udział wzięli Prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji - dr hab. Mirosław Nakonieczny, Przedstawiciele władz samorządowych, Przedstawiciele biznesu, Przedstawiciele władz wydziałowych, Promotorzy zgłoszonych prac oraz Oceniający.

Serdecznie gratulujemy!

Fotoreportaż z rozdania nagród dostępny jest na stronie Uniwersytetu Śląskiego.