Wolontariat w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw

Data wydarzenia:
25 Luty, 2015 - 10:00 - 11:30

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące Wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Spotkanie informacyjne odbędzie się 25 lutego 2015 r. o godz. 10:00 w auli im. K. Lepszego w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (I piętro).

Wolontariat skierowany jest przede wszystkim do studentów i absolwentów prawa, psychologii, pedagogiki, pracy socjalnej oraz socjologii, którzy ukończyli conajmniej II rok studiów.

11 lutego 2005 r. zawarto Porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Śląską Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach na podstawie, którego studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mają możliwość odbywania wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Punkty te działają w większości miast na terenie województwa śląskiego, a prowadzone są przez samorządy terytorialne i organizacje pozarządowe.

W ramach przygotowania do wolontariatu odbędą się dwa obligatoryjne szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej i prawnej, prowadzone przez pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Zapisy na spotkanie informacyjne przeprowadza Biuro Karier pod numerem telefonu: 32 359 20 32; 32 359 19 82.

Osoby chętne proszone są o wypełnienie formularza, podpisanie go i zabranie z sobą na spotkanie informacyjne lub zeskanowanie i wysłanie na adres: joanna.sadowska@us.edu.pl.

W ramach przygotowania do wolontariatu odbędzie się także konferencja "Czy warto pomagać? Doświadczenia, działania, perspektywy".

Konferencja organizowana jest przez Biuro Karier UŚ oraz Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

Data: 27 luty 2015 r., godz. 10:00 - 13:00
Miejsce: aula nr 1, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego

Plan konferencji dostępny jest tutaj.

Serdecznie zapraszamy.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (10 votes)