Wydarzenia z okazji Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet

Data wydarzenia:
19 Listopad, 2015 - 10:00 - 15:00

W dniu 19 listopada 2015 r., z okazji Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet, odbędzie się sesja konferencyjna w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.

W wydarzeniu wezmą udział wykładowcy oraz przedstawiciele świata gospodarczego, którzy zajmują się przedsiębiorczością i rozwojem zawodowym kobiet. Sesję poprowadzi red. Jacek Filus, szef anteny Polskiego Radia Katowice, honorowy absolwent Uniwersytetu Śląskiego.

O godz. 10:00 w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się briefing prasowy. Sesja rozpocznie się o godz. 10:30 w sali Sejmu Śląskiego (Urząd Marszałkowski, ul. Ligonia 46, Katowice), natomiast we foyer Sali Sejmu Śląskiego rozstawione będzie stoisko promocyjne Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego.

Program sesji w Urzędzie Marszałkowskim obejmuje:

• „Coaching businessu - metoda świadomego osiągania sukcesu” – dr Agnieszka Woszczyk, zastępca dyrektora Instytutu Filozofii UŚ, kierownik Kwalifikacyjnych Studiów Podyplomowych Coaching Strategiczny,
  • „Neuropotencjał w aktywności kobiet” – dr Marek Kaczmarzyk, kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii UŚ, zastępca dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego UŚ ds. Wszechnicy Śląskiej – Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego,
  • „Kobiety na stanowiskach kierowniczych. Bariery i szanse” – prof. zw. dr hab. Barbara Kożusznik, dyrektor Szkoły Zarządzania UŚ,
  • „Mentoring wsparciem w rozwoju osobistym i zawodowym” – dr Urszula Wiśniewska, dyrektor programu „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” w Centrum Prawa Bankowego i Informacji,
  • „Przedsiębiorczość kobiet” – Sonia Draga, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, prezes i redaktor naczelna Wydawnictwa Sonia Draga.

W ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet w godz. 11:00-15:00 w Biurze Karier Uniwersytetu Śląskiego (budynek rektoratu UŚ, Katowice ul. Bankowa 12) odbędą się konsultacje nt. zakładania działalności gospodarczej, pisania biznesplanów, możliwości finansowania działalności. Konsultacje przeprowadzi Pan Bogdan Wołowczyk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Więcej informacji nt. konsultacji tutaj.